Wycieczka do wioski indiańskiej "Tatanka"

18836394_1934860970082151_748741279_o
2 czerwca wszystkie grupy przedszkolne, z okazji Dnia Dziecka, wybrały się na wycieczkę do wioski indiańskiej "Tatanka". Zapytacie jak się bawiliśmy? Wspaniale! W specjalnym muzeum oglądaliśmy eksponaty związane z kulturą Indian, ich strojami, bronią, przedmiotami codziennego użytku. Oglądaliśmy "tipi" w środku i na zewnątrz; wspólnie uczyliśmy się pieśni oraz tańca indiańskiego. Wysłuchaliśmy także legendy o... słodkim sosie klonowym. Następnie każdy z nas został naznaczony barwami wojennymi, dzięki którym mógł z odwagą w sercu pokonywać specjalny tor przeszkód, uczyć się strzelania z łuku i rzucania włócznią do bizona. Na koniec korzystaliśmy także ze sprzętu na placu zabaw a w mini zoo obejrzeliśmy pieski preriowe i skunksa! Wrażeń co niemiara! Wszystkim polecamy wizytę w ty niezwykłym miejscu.