SPOTKANIE Z PANEM LEŚNICZYM

23377160_141617279926517_1005773973_o
W dniu 06.11.2017 r. na nasze zaproszenie przybył do przedszkola Gość: pan Leśniczy- Maciej Sobański. Zaprosiliśmy go, aby opowiedział nam o lesie, o zwyczajach leśnych panujących jesienią i zimą.
Oglądaliśmy baaardzo ciekawą prezentację multimedialną o zwierzątkach leśnych oraz o zjawiskach zachodzących w przyrodzie o tej porze roku. Leśniczy to przyjaciel zwierzątek leśnych, zwłaszcza w zimie, gdy sypie jedzonko do paśników.
Były również zdjęcia edukacyjne, zagadki o drzewach i owocach drzew (niektóre znamy, a inne poznaliśmy).

Dzieci były bardzo aktywne, brały udział w dialogu, pytały o niezrozumiałe fakty, a przy okazji poszerzyły swoją wiedzę na tematy leśno- ekologiczne. Kolejny, krótki filmik edukacyjny- bajka z lubianym bohaterem - wróbelkiem Elemelkiem, który przybliżył dzieciom powody, dlaczego niektóre ptaki odlatują do ciepłych krajów.

Wszyscy musimy dbać o przyrodę, o piękno lasu.
Od razu umówiliśmy się na wiosenne spotkanie....może w lesie?!
Bardzo dziękujemy za ciekawą pogadankę o tajemnicach lasu.