"Czyste powietrze wokół nas" - program przedszkolnej edukacji antytytoniowej

Na przełomie września i pażdziernika dzieci z naszej grupy brały udział w realizacji programu "Czyste powietrze wokół nas". Celem zajęć było wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z osobami palącymi. Poniżej prezentujemy fotorelację z całotygodniowej pracy.

Program - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Priorytet 3

Stworzenie projektu czytelniczego pt. "Słucham, czuję, rozumiem" dla wszystkich grup przedszkolnych, to jedno z zadań tego programu, które ma na celu krzewienie czytelnictwa. Podczas tych zajęć będą czytane książki zakupione z projektu, spełniające rolę bajki terapeutycznej.
W grupach dzieci 3 i 4 letnich po zajęciach będzie prowadzona rozmowa kierowana na temat przeczytanej historii, natomiast  w grupach dzieci 5 i 6 letnich poza rozmową kierowaną dzieci będą tworzyć pracę plastyczną ilustrującą treść bajki.
astępnie zostanie zorganizowana wystawa powstałych prac.