Zatrzymać Lato

42601077_719720265038619_2990529850680279040_n
21 września już po raz piętnasty przedszkolaki z piotrkowskich placówek próbowały zatrzymać lato na dłużej. Tym razem tematem przewodnim było bocianie gniazdo. Przedszkolaki - bociany "sfrunęły" na piotrkowski Rynek, gdzie po raz ostatni tego lata zasiadły w symbolicznym bocianim gnieździe. Następnie biało - czerwony wesoły korowód przemieścił się do amfiteatru miejskiego, by tam wysłuchać ciekawych opowieści o bocianym życiu prezentowanych przez gościa specjalnego - pana Pawła z Osady Leśnej w Kole. Na finał, dwuosobowe drużyny wzięły udział w teście wiedzy o bocianach oraz wykonały wspólnie piosenkę "Bocian" z tekstem Marii Konopnickiej. I tak, nieuchronnie nadeszłą pora, by pożegnać Panią Lato i wraz z nią udać się na zasłużony odpoczynek do ciepłych krajów. W naszym kraju zaś zaczęła swoje panowanie Pani Jesień, która obiecała być słoneczną i ciepłą.