Wznawiamy działalność 14 maja 2020 roku

kids-girl-pencil-drawing-159823
Szanowni Rodzice!
Zgodnie z decyzją organu prowadzącego  - Miasta Piotrków Trybunalski - nasze przedszkole wznawia swoją działalność w dniu 14 maja 2020 roku. Pracujemy zgodnie z wymogami sanitarnymi związanymi z okresem epidemicznym. Przed przyprowadzeniem dzieci do placówki prosimy o zapoznanie się z zamieszczonymi poniżej Zasadami funkcjonowania przedszkola w czasie epidemii oraz wcześniejszym informowaniu o decyzji powrotu dziecka do przedszkola.

Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci:
  1. Rodzic przyprowadza i odbiera dziecko w godzinach określonych przez siebie w deklaracji.
  2. Dziecko jest przyprowadzane i odbierane z przedszkola przez jedną osobę.
  3. W dniu powrotu dziecka do przedszkola rodzic wypełnia stosowne oświadczenia (załącznik nr 1)
  4. Proces przyprowadzania i odbierania dzieci jest nadzorowany przez wyznaczonego pracownika.
  5. W przypadku zgromadzenia się przed wejściem kilkorga rodziców z dziećmi – czekają oni  przed budynkiem na sygnał do wejścia, dany przez wyznaczonego pracownika przedszkola,
    z zachowaniem odstępu co najmniej 2 m od innego rodzica z dzieckiem.
  6. Rodzic/opiekun dziecka ma obowiązek noszenia maseczki ochronnej oraz rękawiczek jednorazowych przez cały czas pobytu w placówce.
  7. W maseczce przychodzi do przedszkola również dziecko, które ukończyło 4 lata.
  8. Po wejściu do korytarzyka przedszkola rodzic zdejmuje i zabiera ze sobą maseczkę dziecka (jednorazową może wyrzucić w wyznaczonym miejscu) oraz dezynfekuje swoje ręce.
  9. Przy wejściu wyznaczony pracownik mierzy dziecku temperaturę termometrem bezdotykowym.
    W przypadku wątpliwego pierwszego pomiaru wykonywanego na czole dziecka, pomiar jest powtarzany w okolicy za uchem na szyi.
  10. W razie temperatury powyżej 37,4 oC, dziecko nie jest przyjmowane do przedszkola, a pracownik informuje o tym fakcie dyrektora przedszkola.
  11. Rodzic wchodzi z dzieckiem do szatni i pomaga mu się rozebrać, następnie wyznaczony pracownik – woźna - odbiera dziecko i odprowadza je do jego grupy. Rodzic pozostaje w wyznaczonej dla niego strefie, a następnie opuszcza przedszkole.
  12. Dziecko nie przynosi ze sobą żadnych zabawek ani innych przedmiotów.
  13. Woźna po odebraniu dziecka od rodzica, przechodzi z nim do toalety i po umyciu rąk, dziecko zostaje zaprowadzone do jego sali i pozostaje pod opiekę nauczyciela.
  14. W przypadku zaobserwowania przez pracownika odbierającego dziecko od rodziców, niepokojących objawów chorobowych u dziecka, pracownik nie odbiera dziecka, pozostawia je rodzicom
    i informuje dyrektora lub osobę go zastępującą o zaistniałej sytuacji.
  15. Dyrektor lub osoba go zastępująca przeprowadza rozmowę z rodzicem, sugerującą konieczność kontaktu z lekarzem i podejmuje decyzję o przyjęciu lub nie dziecka do przedszkola.
  16. W przypadku pozostawienia dziecka w przedszkolu i wystąpienia u niego objawów chorobowych, rodzic jest telefonicznie informowany o konieczności niezwłocznego odebrania dziecka i kontaktu
    z lekarzem, a następnie o konieczności przekazania dyrektorowi informacji zwrotnej dotyczącej zdrowia dziecka.
  17. Rodzic odbiera dziecko po zajęciach stosując się do takich samych zasad sanitarnych jak przy przyprowadzaniu dziecka do przedszkola.
  18. Wyznaczony pracownik udaje się po dziecko, przyprowadza i przekazuje osobie odbierającej,
    w wyznaczonej do tego strefie.
  19. Po przyjęciu/odbiorze dziecka do placówki dezynfekuje się niezwłocznie drzwi wejściowe (wewnętrzne i zewnętrzne), klamki, kontakty dzwonka i podłogę.
  20. W przypadku, gdy dzieci przebywają na placu zabaw, odbiór dziecka odbywa się przed wejściem do budynku przedszkola. Osoba odbierająca dziecko nie wchodzi na plac zabaw.