Obchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości

IMG_1331
W piątek 9 listopada  nasze przedszkole dołączyło do innych placówek oświatowych, które na swoim terenie zorganizowały wyjątkowe obchody 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pieśni, m.in. „Serce w plecaku”, wiersze patriotyczne i pięknie zatańczony „Krakowiak” - to elementy naszej uroczystości. Pani Dyrektor w kilku słowach przybliżyła dzieciom historyczne tło wydarzeń sprzed 100 lat i podkreśliła wielką wartość, jaką jest wolna ojczyzna. Na zakończenie cały personel przedszkola dumnie odśpiewał kilka pieśni żołnierskich. Przyłączając się do akcji polskich szkół i przedszkoli „Rekord dla Niepodległej”  o godzinie 11.11 wszyscy z dumą w sercu zaśpiewali 4 zwrotki polskiego hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”. Słowa: „Jeszcze Polska nie zginęła..." miały dziś swój niepowtarzalny wymiar.