Szanowni Rodzice!
Nadchodzą piękne Święta Bożego Narodzenia.
Niech dla Państwa Rodzin będzie to czas miłości, wybaczania,
wzmacniania więzi i duchowego wzrastania,
czas radości dzieci i dumy rodziców,
bliskości, która daje siłę i wiarę we własne możliwości
i spokoju, który wprowadza harmonię w naszym życiu.
Życzymy Wigilii z opłatkiem i kolędami,
urokliwej choinki, zapachu wspólnie przygotowywanych potraw
oraz obdarzania się prezentami dobra i życzliwości.

dyrektor, grono pedagogiczne i pracownicy
Przedszkola Samorządowego nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim

W piątek 15 grudnia w grupie "Biedronki" odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe wprowadzające dzieci i rodziców w radosny nastrój oczekiwania na Boże Narodzenie. Spotkanie było okazją do świetnej zabawy oraz miłego spędzenia czasu. Rodzice wraz z dziećmi z zapałem wykonali choinki bożonarodzeniowe. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością.

Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy... - ten magiczny czas, tę piękną atmosferę dało się odczuć również w naszym przedszkolu. Grupa Pszczółek w czwartkowe popołudnie sprawiła radość swoim bliskim, przedstawiając historię Bożego Narodzenia. Przepiękna scenografia połączona z kolędami i pastorałkami nadała spotkaniu wyjątkowego uroczystego klimatu. Po przedstawieniu dzieci wraz z rodzicami zasiadły do świątecznego stołu. Kolędy, dekoracja oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się Świąt,pełnych ciepła, radości i bliskości.
15 grudnia nasze przedszkolaki wzięły udział w kolejnym koncercie muzycznym zatytułowanym ,,Wesołych Świąt”. Filharmonia na kółkach wprowadziła do naszego przedszkola atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, a wspólne kolędowanie z Panem Maciejem oraz Panem Michałem bardzo podobało się wszystkim dzieciom.
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Staramy się, by w naszym przedszkolu także zagościła świąteczna atmosfera.We wtorkowe popołudnie, 12 grudnia motylki zaprosiły swoich rodziców oraz rodzeństwo i zorganizowaliśmy warsztaty bożonarodzeniowe. Celem była integracja grupy, wspólna zabawa oraz wykonanie pięknej szopki bożonarodzeniowej. Rodzice wraz z  dziećmi z zapałem tańczyli, wykonywali prace plastyczne, a przede wszystkim świetnie się bawili. Wspólna twórczość w atmosferze zabawy, zaangażowanie, przeżyte emocje, a co najważniejsze czas, który dzieci spędziły z rodzicami to bardzo cenne doświadczenie dla obu stron. Z całego serca dziękujemy Rodzicom Motylków, że tak licznie przybyliście na warsztaty, za zaangażowanie we wszystkie wykonywane zadania, a przede wszystkim za to, że zawsze możemy na Was liczyć:)

W poniedziałek 11.12.2023 grupa Żabek rozpoczęła w naszym przedszkolu tydzień warsztatów świątecznych. Zajęcia rozpoczęły się od zabaw integracyjnych, następnie każde dziecko razem z rodzicami a także rodzeństwem wykonali świąteczne bombki. Całe spotkanie przebiegło w miłym i świątecznym nastroju 😊
Mikołajki to długo oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Z tej okazji starsze grupy brały udział w wesołych zabawach i konkursach organizowanych na scenie piotrkowskiego MOK-u. Po powrocie do przedszkola powitał nas niezwykły gość- Święty Mikołaj we własnej osobie. Każda grupa powitała Mikołaja piosenką, wierszykiem lub tańcem. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Wszystkie dzieci dostały prezenty : wspaniałe zabawki do każdej sali oraz paczki pełne łakoci. Cieszymy się, że  Święty Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku. Zapraszamy na fotorelację.
Dnia 30 listopada grupa Pszczółek wybrała się do Mediateki. Tematem warsztatów był świat pszczół i jego różnorodność. Dzieci jak przystało na grupę Pszczółek z zaciekawieniem brały czynny udział w warsztatach. Najwięcej radości dostarczyły im zabawy ruchowe, które wprowadziły ich w dobry nastrój i zachęciły do częstego odwiedzania Mediateki.
26-11-2023

Pan Orkiestra

24 listopada w naszym przedszkolu odbył się koncert pt. "Jesienne muzykowanie". Wykonawcą był multiinstrumentalista Pan Wiesław Pyżalski. Artysta zademonstrował przedszkolakom ciekawe instrumenty muzyczne jak: kazobo kazbie(instrument denty), dzwonki naciskane, bum –bum- rurki, pianino cyfrowe , grzechotki , krowi dzwoneczek i dobrze znany dzieciom tamburyn. Zagrał dla nas utwory z repertuaru dziecięcego m.in "Jesienne liście", "Jarzębina" oraz muzyki poważnej m.in. "Preludium" Chopina i "Marzenie" Schumanna. Na koncercie nie tylko byliśmy widzami, ale kilkoro z nas grało razem z muzykiem na różnych instrumentach. Zapraszamy na fotorelację.
W czwartkowe przedpołudnie 16 listopada grupa Pszczółek udała się z wizytą do Piekarni mieszczącej się w supermarkecie Auchaun. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia od środka i poznać kolejne etapy wypieku pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach sposób zaplatania rogalików. Świetną niespodzianką była możliwość udekorowania słodkiej babeczki. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

Sobota 20 kwietnia 2024

Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn