Przedszkole Samorządowe nr 16
w Piotrkowie Trybunalskim

25-01-2018

Paka dla psiaka

Drogie Dzieci i Rodzice!
Organizujemy na terenie naszego przedszkola zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska
w Piotrkowie Trybunalskim.
Liczymy na Państwa otwarte serca.
Podopieczni schroniska będą wdzięczni za każdą formę pomocy.
Podarunki dla zwierząt, dzieci mogą zostawiać u wychowawców grup.
Zbiórka będzie trwać do końca marca!
Po zakończeniu akcji wszystkie artykuły zawieziemy z dziećmi do schroniska.
Z góry dziękujemy za przyłączenie się do akcji!
Pokażmy naszym dzieciom, że szacunek i miłość do zwierząt są w życiu ważne!
Dziękujemy!
Dnia 19 stycznia 2018r. nasze przedszkole odwiedził Teatr Eden z "Najpiękniejszym prezentem". Przepiękny spektakt, w którym Aniołek, pomocnik Świętego Mikołaja, wraz z Dziećmi oraz reniferem Józkiem przypomniał starszym i młodszym przedszkolakom, co w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia jest najważniejsze. 
"Najpiękniejszy prezent" wniósł do naszego przedszkola ciepły, świąteczny klimat a także przesłanie, w którym dowiedzieliśmy się, że najcenniejszym prezentem jaki możemy podarować bliskiej osobie jest wspólnie spędzony czas.
 
19 stycznia 2018r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs przyrodniczy pt. "Przyjaciele przyrody", w którym wzięli udział dzieci z grupy III-Wróbelki, grupy IV- Pszczółki oraz grupy V-Motylki. Grupy młodsze, siedząc na widowni podziwiały talenty starszaków.
Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez przedszkolaków.
Tak też było u nas.
Dnia 18.01.2018 roku już od rana w naszym przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu bohaterkę Trolli, Poppy, która zachęcała wszystkich do tańca. Dzieci świetnie się bawiły, uśmiech nie znikał im z twarzy.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom oraz ich wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok!!!
 
W ramach poszerzania swoich umiejętności, dnia 5 styczna 2018 odbyły się w naszym przedszkolu kolejne warsztaty plastyczne. Tym razem dzieci robiły odlewy z ..... gipsu. Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem, łączyły gips z wodą, mieszały miksturę i zalewały nią formę. Po chwili odlewy były gotowe.
Co dalej się z nimi stało?
Niespodzianka!
Dnia 15.01.2018 roku dzieci z grupy ,,Pszczółek" wzięły udział w konkursie kolęd i pastorałek pt. ,,Zaśpiewajmy Jezusowi" organizowanym w Przedszkolu SPSK w Piotrkowie Trybunalskim.
Na początku wszyscy uczestnicy obejrzeli koncert przygotowany przez uczniów Szkoły Muzycznej
w Piotrkowie Trybunalskim, a następnie sami wystąpili przed zgromadzoną publicznością.
Dzieci z naszego przedszkola zaśpiewały piosenkę ,,Aniołek maleńki jak wróbelek".
Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu dostali dyplomy i książki.

18 grudnia 2017r. w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny.
Grudniowe spotkanie miało tytuł „Nutki na choince” i było pełne muzyki i piosenek związanych
z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia”. Dzieci miały okazję poznać nowy instrument muzyczny – fagot. Dowiedzieliśmy się, że jest to instrument pochodzący z rodziny dętych drewnianych, poznaliśmy jego budowę oraz sposób, w jaki wydobywa się z niego dźwięk.
Niektóre przedszkolaki mogły same spróbować zagrać na fagocie.
Wszyscy natomiast śpiewali znane polskie kolędy przy akompaniamencie nowo poznanego instrumentu.
Koncert ten wprowadził nas w ciepły, świąteczny nastrój.
07.12.2017r. przedszkolaki z grupy III, IV i V wzięły udział w warsztatach malowania ozdób choinkowych. Poznały również etapy produkcji bombek.
Pod okiem instruktorów dzieci miały okazję, samodzielnie, według własnego pomysłu, pomalować bombkę. 
 
Od 04.12.2017r. – 08.12.2017r. w grupie V – Motylki realizowano Przedszkolny Program Edukacji Antynikotynowej pt.: ,,Czyste powietrze wokół nas”. Celem programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed dymem tytoniowym. Ma również pokazać przedszkolakom, jak radzić sobie w sytuacjach, gdy przebywają w towarzystwie osób palących tytoń. Motylki przez cały tydzień bawiły się i uczyły wraz z Dinusiem, głównym bohaterem akcji.
 
 
6 grudnia 2017r. nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami. Na początku powitaliśmy ich na głównym holu a potem odwiedzili poszczególne grupy. 

Piątek 23 lutego 2018

Damian, Romana, Izabela, Polikarp, Montan

Ankieta

Czy Twoje dziecko posługuje się komputerem?Zobacz wyniki