Przedszkole Samorządowe nr 16
w Piotrkowie Trybunalskim

16-07-2018

Zakończenie roku

W przedostatni tydzień czerwca w naszym przedszkolu (w poszczególnych grupach) odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku przedszkolego 2017/2018r. Dzieci prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i udzielali się bezinteresownie.
Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej.
Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.
Pamiętajcie o nas.

"Jeśli tęsknota mnie ogarnie,
Kiedy już będę uczniem w szkole.
To znajdę wyjście, Wiem, co zrobię:
Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole..." :)
Dnia 6 czerwca na terenie naszego przedszkola po raz pierwszy odbyła się Spartakiada Rodzinna.   Na gości czekało mnóstwo atrakcji takich jak:
  • pokazy talentów dzieci wokalne i taneczne
  • zajęcia fitness prowadzone przez instruktorów Green Fit
  • konkurencje sportowe i zabawy integracyjne
  • kącik sportowy
  • balony
  • bańki mydlane
Niecodzienną darmową atrakcją tego spotkania były zamki dmuchane i malowanie twarzy. Wsparciem dla podniebienia były kąciki ze słodkościami przygotowane przez rodziców z każdej grupy, a także grill, którego można było skosztować
za drobną opłatą.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego spotkania.
08-06-2018

Motylki w szkole

08.06. Motylki odwiedziły Szkołę Postawową nr 2. Przedszkolaki poznały kolegów z klasy pierwszej oraz ich Panią. Miały również okazję zobaczyć, jak wyglądają codzienne lekcje oraz przerwy. Dzieci przez chwilę zostały uczniami.
29 maja dwie najmłodsze grupy (Żabki i Biedronki) wybrały się do ZOO Borysew z okazji Dnia Dziecka. Przedszkolaki na początku zwiedziły ZOO kolejką a następnie podziwiały zwierzęta spacerując ścieżkami. Dzieci były zachwycone mogąc zobaczyć tyyyyyyle zwierząt na żywo
a na dodatek z bliska. 
Zapraszamy do fotorelacji :)
Dnia 6 czerwca grupa pszczółek wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej na spotkanie z ratownikiem medycznym. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył, dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.
 
 
Dnia 29.05.2018 r. do naszego przedszkola przybyli zaproszeni goście-Policjanci z KMP w Piotrkowie Tryb. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak zachowywać się w czasie wakacji, by były bezpieczne oraz jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja radiowozu policyjnego oraz wyposażenia umundurowania policjantów.
26-05-2018

Noc w przedszkolu

Nockę z dnia 25.05. na 26.05. najstarsza grupa- Motylki, spędziła w przedszkolu. Dzieci zjadły ,,kolację przy świecach", świetnie bawiły się na piżamowej dyskotece a następnie zasnęły na leżaczkach, których użyczyli im koledzy z najmłodszej grupy. Dzieci wykazały się niezwykłą odwagą pozostając w przedszkolu na noc, dlatego każdy otrzymał dyplom Dzielnego Przedszkolaka.
24 maja nasze przedszkole odwiedził Pan pszczelarz ze swoimi pszczółkami. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca w pasiece oraz poznały zwyczaje pszczół. Przedszkolaki odszukały wśród robotnic królową pszczół, którą charakteryzowała biała kropka na tułowiu. Dzieci otrzymały pałeczki do nabierania miodu oraz zajadały się wafelkami, na których znajdował się pyszny, prawdziwy miód.
21 maja gościliśmy w przedszkolu kolejny koncert muzyczny pt. "Wycieczka z nutami". Tym razem poznaliśmy nowy instrument- akordeon, przy dźwiękach którego tańczyliśmy oraz śpiewaliśmy piosenki.
 Zapraszamy na fotorelację.
21 maja dwoje naszych przedszkolaków (Pszczółek) wzięło udział w konkursie pod hasłem " Skrzydlaci Przyjaciele" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 12. Nasi reprezentanci wykazali się dużą wiedzą na temat ptaków, ochrony środowiska, segregacji śmieci i bezbłędnie poradzili sobie ze wszystkimi konkursowymi zadaniami. Dzieci otrzymały piękne nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Środa 19 września 2018

Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf

Ankieta

Czy Twoje dziecko posługuje się komputerem?Zobacz wyniki