Przedszkole Samorządowe nr 16
w Piotrkowie Trybunalskim

Niedawno, bo 5 października odwiedził nasze progi Teatr "Duet" z Krakowa.
W ich wykonaniu obejrzeliśmy bardzo dynamiczny spektakl " O doktorze dzięciole".
Psotna Biedronka narobiła zamieszania w lesie, a doktor Dzięcioł wszystko musiał uporządkować.
Oczywiście historia bardzo spodobała się wszystkim dzieciom.
Interaktywny charakter bajki sprawił, że doktorowi pomogło wielu naszych przedszkolaków.
Z czego jesteśmy bardzo dumni.
26 września odbyły się w przedszkolu zajęcia sportowe pt. „Przedszkole i piłka” organizowane przez Przedszkoliada.pl, w których uczestniczyły wszystkie grupy.
Były podskoki, zabawy z piłką oraz inne ciekawe zajęcia sportowe, które wywołały uśmiech na buziach dzieci.
Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały pieczątki z kangurkiem.
Mamy nadzieję, że takie zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości i wrażeń.
 
 
Tradycyjnie, po raz kolejny nasze przedszkole "Zatrzymywało Lato" ! Jako współorganizatorzy imprezy ( wraz z MOKiem i Stowarzyszeniem "Busola") jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ten happening artystyczny cieszy się wśród przedszkoli takim zainteresowaniem. Naszą placówkę reprezentowała najstarsza grupa "Motylki" pod opieką pani Ani, Gosi oraz Krysi i Iwonki. Wszyscy jesiennie przystrojeni bawili się w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie najpierw na dziedzińcu ułożono liczbę "800" z jesiennych bukietów i wykonano pamiątkowe zdjęcia, by następnie na sali widowiskowej przeżyć muzyczną przygodę wraz z Zespołem "Bergamutki".
Oj działo się, działo....Zobaczcie sami.
25 września podczas koncertu muzycznego żegnaliśmy lato. Wysłuchaliśmy wielu piosenek o letniej tematyce wykonanych przy akompaniamencie gitary klasycznej oraz banjo. Na finał, wspólnie z muzykami zaśpiewaliśmy piosenkę country "Kaczor Donald farmę miał", w której popisaliśmy się znajomością zwierząt wiejskich. A już w przyszłym miesiącu kolejne spotkanie z muzyką i nowymi instrumentami.
"O Michałku Nieśmiałku" - to historia, którą dzieci obejrzały w przedszkolu w wykonaniu teatralnych gości. Tytułowy bohater - Michałek jest bardzo nieśmiały i ma kłopoty z nawiązywaniem kontaktów z dorosłymi. Do zmiany jego zachowania skłania go trudna sytuacja, w której musi odnaleźć swego najlepszego przyjaciela - pieska. Spektakl zprezentowany w formie teatru kukiełkowego bardzo podobał się dzieciom. Dowcipne dialogi oraz wesołe piosenki poprawiły wszystkim humory.
04-09-2017

Pierwszy dzień

Nareszcie! Stało się! Pierwsze koty za płoty...
Pierwszy dzień, ważny dzień dla nas wszystkich.
Tego dnia odwiedził nas prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, pan Krzysztof Chojniak.
Cieszymy się, że mamy takie przedszkole. Opłacało się czekać.
Pudełko za pudełkiem, worek za workiem....
Tak zaczęła się przeprowadzka do nowego przedszkola.
Wspólnymi siłami, i z pomocą rodziców przez prawie cały czas wakacyjny trwała akcja "przeprowadzka".
Każdy, kto kiedykolwiek zmieniał mieszkanie, przenosił się gdziekolwiek indziej, wie jaki to wysiłek. 
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas swoją pomocą...
 
20 czerwca to dzień, w którym żegnaliśmy rok szkolny 2016/2017. Wszystkie grupy zaprezentowały nam efekty swojej ciężkiej całorocznej pracy podczas dodatkowych zajęć tanecznych oraz języka angielskiego. Szczególnie gorąco żegnaliśmy dzieci z najstarszej grupy "Motylków", które po wakacjach po raz pierwszy przekroczą progi szkolne. Życzymy Wam samych sukcesów i radości. Były nagrody, dyplomy, łzy wzruszenia, wspomnienia i uściski. A potem już tylko zabawa - konkursy, tańce, bańki mydlane, czarodziejskie balony i grillowy poczęstunek. A z młodszymi dziećmi z grup - "Pszczółki" i "Biedronki" spotkamy się we wrześniu... w zupełnie nowym miejscu! Wracajcie do nas wypoczęci i radośni! Do zobaczenia.
Foto: Michał Pęczak
14 czerwca grupa "Motylków" zaprezentowała się w krótkim pokazie artystycznym pt. "Krasnoludki". Dzieci w ciągu całego półrocza gromadziły informacje i ciekawostki związane z postaciami najbardziej znanych w literaturze krasnoludków. W prezentacji "Motylki" prezentowały wygląd, zwyczaje, charakterystykę najpopularniejszych krasnoludków, tańczyły i śpiewały wesoło. Na widowni zasiedli rodzice, koleżanki i koledzy z innych grup przedszkolnych oraz pani Dorota Bąk - kierownki Filii nr 1 Bilioteki Publicznej w Piotrkowie. Pokaz podsumował także program czytelniczy "Klub Przyjaciół Młodego Czytelnika", którego koordyntorem byłą pani Barbara Zielonka.
W dniu 7.06.2017r. w Przedszkolu Samorządowym nr 24 odbył się konkurs " Matematyka - moja pasja". Nasze przedszkole reprezenowali Lena Jabłońska i Jakub Jarocki z grupy "Motylków". Mali matematycy spisali się na medal. Zaprezentowali swoje umiejętności w liczeniu, logicznym rozumowaniu oraz znajomości figur geometrycznych. Gratulujemy☺

Czwartek 19 paździenika 2017

Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir

Ankieta

Czy Twoje dziecko posługuje się komputerem?Zobacz wyniki