Przedszkole Samorządowe nr 16
w Piotrkowie Trybunalskim

Od 04.12.2017r. – 08.12.2017r. w grupie V – Motylki realizowano Przedszkolny Program Edukacji Antynikotynowej pt.: ,,Czyste powietrze wokół nas”. Celem programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed dymem tytoniowym. Ma również pokazać przedszkolakom, jak radzić sobie w sytuacjach, gdy przebywają w towarzystwie osób palących tytoń. Motylki przez cały tydzień bawiły się i uczyły wraz z Dinusiem, głównym bohaterem akcji.
 
 
Dnia 4 grudnia w grupie Pszczółek odbyły się warsztaty plastyczne przygotowane przez mamę Alicji D. i mamę Kuby G. Dzieci ozdabiały bombki na Naszą choinkę, którą później wspólnie ubraliśmy.
Teraz już tylko czekamy na Świętego Mikołaja!
 
Wychowawczynie grupy IV bardzo dziękują za poświęcony czas i przygotowanie wszystkich materiałów.
 
Tacie Oli G. bardzo dziękujemy za podarowanie nam choinki.
 
 
 

05.12.2017r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w audycji muzycznej ,,Człowieka Orkiestry”, czyli Wiesława Pyzalskiego. Podczas koncertu zaprezentowano instrumenty dęte, perkusyjne melodyczne i niemelodyczne oraz elektryczne klawiszowe. Przedszkolaki wysłuchały piosenek do słów sławnych polskich poetów, m.in. M. Konopnickej, J. Brzechwy, E. Zarębiny. Zapoznały się również z dźwiękami gamy oraz wartościami nut. Wybrane dzieci wykonały akompaniament do utworów muzycznych.
 
24 listopada zaprosiliśmy do swoich grup rodziców, aby zaprezentować się artystycznie, wspólnie pobawić się, porozmawiać i bliżej poznać się nawzajem. W każdej z sal czekało na gości wiele niespodzianek i atrakcji. Dzieci wystąpiły dla gości z piosenkami
 i wierszykami, a następnie zaprosiły najbliższych do wspólnych zabaw, tańców i pląsów. Było dużo śmiechu, wzruszeń oraz radości, a pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem jeszcze raz pasowała na przedszkolaków dzieci  grup: „Żabki”, „Biedronk” i „Wróbelki”. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek wspaniale przygotowany przez rodziców oraz pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas z całą przedszkolną rodziną!
 
 
Z grzecznym ukłonem,
Uśmiechem radości,
Witamy wszystkich wspaniałych gości.
Chcemy wam zaśpiewać i zatańczyć ładnie!
Lecz się nie gniewajcie, gdy coś źle wypadnie.
Witają Was dzisiaj dzieciaki starszaki,
                                               Ale występ dadzą wszystkie przedszkolaki.

 
Tymi słowami 24 listopada dzieci przywitały wszystkich gości przybyłych na uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”.
A byli to goście znamienici, na czele z Prezydentem Miasta - Krzysztofem Chojniakiem. Najmłodsze grupy przedstawiły się tańcem i śpiewem, a następnie zostały włączone do przedszkolnej społeczności dzięki uroczystemu pasowaniu przez panią Dyrektor. Dzieci nowoprzybyłe do placówki wysłuchały także starszych przedszkolaków, którzy opowiedzieli o tym, jak w „Sesnastce” miło upływa czas. Goście, z okazji pierwszej wizyty w nowej siedzibie przedszkola, złożyli najlepsze życzenia wszystkim pracownikom, rodzicom i dzieciom oraz wręczyli najmłodszym powitalne upominki.
 
ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ PRAC PRZEDSZKOLAKÓW
DO CENTRUM IDEI  KU DEMOKRACJI 
GALERIA CAFE
 
W  dniach:
od 19.11.2017 do 06.12.2017 roku
 
Czynne w godzianch:
wtorek, czwartek 16.00-18.00
środa, piątek  11.00-13.00
sobota, niedziela 10.00-13.00
 
13.11.2017r. dzieci z trzech najstarszych grup uczestniczyły w lekcji ekologicznej przeprowadzonej przez przedstawicielkę Referatu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi. Edukacja miała na celu kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci: naukę prawidłowego gospodarowania odpadami domowymi oraz uświadomienie korzyści płynących z prawidłowego segregowania odpadów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, słuchając, odpowiadając na pytania oraz segregując odpady do wyznaczonych koszy. Na zakończenie każde dziecko otrzymało książeczkę edukacyjną. 
 
Dziś, tj. 10.11.2017r. w naszym przedszkolu znów zagościła muzyka, a to za sprawą koncertu muzycznego pt. „Listopadowe humorki”. I trzeba przyznać, że humorki dopisały wyśmienicie! Muzyczny gość zaprezentował nam kolejny instrument dęty blaszany – trąbkę. Trąbka składa się
z ustnika, metalowej rury oraz czary głosowej. Okazało się, że własny instrument podobny do trąbki można wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy tylko: prosty ustnik, zwykła rurka gumowa oraz lejek kuchenny. Podczas spotkania dzieci miały okazję zagrać na takiej właśnie „domowej” trąbce, a nie jest to wcale łatwym zadaniem. Młode talenty trębackie czekają na swoją przyszłą szansę!
W dniu 06.11.2017 r. na nasze zaproszenie przybył do przedszkola Gość: pan Leśniczy- Maciej Sobański. Zaprosiliśmy go, aby opowiedział nam o lesie, o zwyczajach leśnych panujących jesienią i zimą.
Oglądaliśmy baaardzo ciekawą prezentację multimedialną o zwierzątkach leśnych oraz o zjawiskach zachodzących w przyrodzie o tej porze roku. Leśniczy to przyjaciel zwierzątek leśnych, zwłaszcza w zimie, gdy sypie jedzonko do paśników.
Były również zdjęcia edukacyjne, zagadki o drzewach i owocach drzew (niektóre znamy, a inne poznaliśmy).

Dzieci były bardzo aktywne, brały udział w dialogu, pytały o niezrozumiałe fakty, a przy okazji poszerzyły swoją wiedzę na tematy leśno- ekologiczne. Kolejny, krótki filmik edukacyjny- bajka z lubianym bohaterem - wróbelkiem Elemelkiem, który przybliżył dzieciom powody, dlaczego niektóre ptaki odlatują do ciepłych krajów.

Wszyscy musimy dbać o przyrodę, o piękno lasu.
Od razu umówiliśmy się na wiosenne spotkanie....może w lesie?!
Bardzo dziękujemy za ciekawą pogadankę o tajemnicach lasu. 
Po raz pierwszy w naszym przedszkolu zorganizowany został - Pomarańczowy Dzień. Nowe miejsce
i nowa tradycja. Pomarańczowy, bo jest jesień. Chcemy utrwalać znajomość kolorów wśród dzieci
i chcemy, by te działania inspirowały do twórczego działania. Tego dnia wszystko, co sie działo
w przedszkolu, związane było z tym kolorem i porą roku. Sami zobaczcie, było smacznie i kolorowo!

Na stołach królowały soki z marchewki, na podwieczorek nie mogło zabraknąć kisielu pomarańczowego i świeżej pomarańczy. Marchewkowe opaski na głowę, balony, gry i zabawy. Każdy przedszkolak miał na sobie coś pomarańczowego. Ciocie również...

Słowem pomarańczowy zawrót głowy!

 

Poniedziałek 11 grudnia 2017

Stefan, Damazy, Waldemar, Wojmir, Wilburga

Ankieta

Czy Twoje dziecko posługuje się komputerem?Zobacz wyniki